O mnie

Katarzyna Borkowska 
(psycholog, psychoterapeuta)


Jestem psychologiem i psychoterapeutą z kilkunastoletnim (15 lat) doświadczeniem. Prowadzę terapię osób dorosłych (indywidualną oraz terapię par). Specjalizuję się w terapii zaburzeń nastroju, (depresja, chwiejność emocjonalna, niekontrolowane napady złości, obniżony nastrój, niechęć do życia). Pracuję z osobami z zaburzeniami lękowymi ( nerwice), pomaga osobom w stanach niepokoju, napadów paniki. Prowadzę terapię osób mających trudności w relacjach z innymi, w budowaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących związków. Zajmuję się osobami z obniżonym poczuciem własnej wartości, z poczuciem winy, z trudnościami w realizacji swoich celów życiowych. Pomagam osobom współuzależnionym  i DDA a także osobom w kryzysie (utrata bliskiej osoby, rozwód, przemoc, stres).

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego studiów magisterskich z zakresu psychologii (2001r.)  specjalizacja z psychologii klinicznej. Psychoterapii uczyłam się w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu na kierunku Szkoła Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Gestalt. Dyplom i Certyfikat Psychoterapeuty potwierdzają ukończenie szkoleń i profesjonalne przygotowanie do prowadzenia psychoterapii indywidualnej i grupowej. Kwalifikacje zawodowe podnoszę uczestnicząc w konferencjach psychologicznych i szkoląc się między innymi w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Uczestniczyłam w  wielu szkoleniach m.in. z zakresu: zaburzeń lękowych, leczenia depresji, zaburzeń odżywiania, DDA, prowadzenia interwencji kryzysowej i terapii par.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w różnych ośrodkach psychoterapeutycznych m.in. w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu, w Centrum Terapii “Promitis”, a także Klinice Leczenia Niepłodności, jako psycholog współpracuję z wrocławskimi  uczelniami, na stałe pracuję w Poradni Psychologiczno - Psychiatryczno - Seksuologicznej ALTER EGO. 

Swoją pracę regularnie poddaję superwizji we Wrocławskim Ośrodku Edukacji Psychologicznej.